Łukasiewicz – IChP na Connect & Scale Up

Jak wykorzystać potencjał jednostek naukowych przy tworzeniu innowacji w branży kosmetycznej? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy ostatniego wydarzenia Connect & Scale Up realizowanego przez PARP (27 IV 2023).

O doświadczeniach naszego Instytutu we współpracy z przemysłem i w prowadzeniu projektów o charakterze aplikacyjnym podzieliła się również dr inż. Jolanta Janiszewska, Lider Grupy Badawczej Farmacji, Chemii Kosmetycznej i Biotechnologii Łukasiewicz – IChP.

Podczas spotkania prelegenci – zarówno ze świata nauki, jak i biznesu – zaprezentowali wypracowane przez siebie modele współpracy. – Było mi niezmiernie miło wysłuchać jednej z prelekcji– pani Anna Beck, CEO z firmy Just Beck, zaprezentowała „Dobre praktyki współpracy między biznesem a jednostką naukową” na przykładzie realizacji projektu z naszym Instytutem – relacjonuje dr inż. Jolanta Janiszewska. – Doceniła wiedzę i kompetencje naszych ekspertów, zaangażowanie w realizację projektu, otwartość i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, a także fachową pomoc w przeprowadzeniu przedsiębiorcy przez trudy i zawiłości projektu badawczo-rozwojowego – projektu zakończonego wdrożeniem – dodaje.

Jak precyzują organizatorzy tego cyklicznego wydarzenia, dzięki współpracy jednostek naukowych i biznesu powstają coraz to nowsze odpowiedzi na oczekiwania klientów. Inwestowanie w nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania to najprostszy sposób na dalsze wypracowywanie zysków i umacnianie swojej pozycji na rynku.

 

Oprac. I.L.-W.