Centra Kompetencji w Łukasiewicz – IChP

Projekty realizowane ze środków subwencji inwestycyjnej MEiN przyznanej na 2021 rok instytutom działającym w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz ze środków finansowych, o których mowa w art. 71a ust. 1 ustawy budżetowej na rok 2021 (Dz. U. poz. 2400, z późn. zm.2).

W ramach Projektu Łukasiewicz – IChP realizuje dwa Zadania inwestycyjne:

1. Centrum Kompetencji Łukasiewicza Biotechnologia

Celem inwestycji w ramach Centrum Kompetencji Biotechnologia jest utworzenie instalacji ćwierćtechnicznej do skalowania badań rozwojowych biofarmaceutyków (m.in. białka rekombinowane, insuliny i analogi, przeciwciała monoklonalne), ale również otrzymywania systemów kontrolowanego uwalniania leków (biopolimery w drug dosage form) co wypełni lukę na rynku oraz usprawni proces komercjalizacji opracowanych w Instytucie rozwiązań w obszarze biotechnologii farmaceutycznej.

Wartość przedsięwzięcia: 8 000 000 zł
Wysokość dofinansowania: 6 015 000 zł
Wysokość środków własnych: 1 985 000 zł
Czas trwania działań inwestycyjnych: 30 miesięcy

Kierownik Zadania: dr inż. Jolanta Janiszewska

2. Centrum Kompetencji Łukasiewicza Technologie Wodorowe

Celem inwestycji w ramach Centrum Kompetencji Łukasiewicza Technologie Wodorowe jest stworzenie zaplecza badawczego pozwalającego na badanie procesów wytwarzania i wydzielania „zielonego” wodoru, ze szczególnym naciskiem na wodór klasy automotive (transport kołowy), wodór na potrzeby układów kogeneracji (produkcja ciepła i energii elektrycznej) oraz dla potrzeb przemysłowych procesów katalitycznych.

Wartość przedsięwzięcia: 7 700 000 zł
Wysokość dofinansowania: 7 000 000 zł
Wysokość środków własnych: 700 000 zł
Czas trwania działań inwestycyjnych: 30 miesięcy

Kierownik Zadania: dr inż. Antoni Migdał

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds