CHEMIA 2022: w poszukiwaniu strategii dla polskiej chemii

W dniach 25-26 stycznia 2022 r. w Płocku odbędzie się XXVIII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2022. Tym razem hasłem przewodnim będzie strategia dla polskiej chemii. Honorowym Gospodarzem wydarzenia jest PKN ORLEN SA. Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej objął Sympozjum patronatem merytorycznym.

„Kierunek Przyszłość: Jak powinny wyglądać dominujące kierunki strategicznego rozwoju polskiej chemii” oraz „Kierunek Zasoby i energia, czyli o surowcach niezbędnych do zrealizowania strategii” – to tematy wiodące debat zaplanowanych podczas dwudniowego sympozjum.

Podczas paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział przedstawiciele środowiska, pojawią się takie zagadnienia, jak: szanse i zagrożenia w realizacji Europejskiego Zielonego Ładu; polska chemia na rynku europejskim i światowym – jak zwiększyć jej znaczenie; w co warto inwestować – porozmawiajmy o szansach rozwojowych; jakie trendy powinien wyznaczać przemysł chemiczny?

Więcej: https://fb.watch/aF6s8UxW8v/

Organizatorem XXVIII Sympozjum CHEMIA 2022 jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Chemia Przemysłowa” i portalu kierunekCHEMIA.pl


oprac. IL-W